Przybywajcie na spotkanie z Martą Marciniak – autorką książki „Inna droga życia, niedokończona historia punka w Warszawie i na Górnym Śląsku”.
Fenomen punk jako zjawisko opisywało już wielu. Bo punk rock jest jak zaraza; jak dopadnie, to nie ma miękkiej gry, po prostu wsiąka i zostaje. I tak już od kilku dekad, bo to właściwie jedyna subkultura, która wciąż istnieje i ma się dobrze! Jedne odchodzą, na ich miejsce pojawiają się nowe, a punk rock jest i będzie! Bo każdy z nas potrzebuje choć trochę wolności, oderwania się, innego, nie zaśmieconego popkulturą spojrzenia na rzeczywistość, wyżycia się, zabawy, przyjaźni trwających lata…. To wszystko oferuje punk rock.
I o tym jest ta książka, nie zatrzymuje się tylko na tym co było, doskonale łączy stary punkowy świat z nowym, przy okazji zahaczając o sprawy społeczne, wolność osobistą, zespoły, kluby, społeczności, skłoty… Nowy Jork, Warszawa, Gliwice, Ruda Śląska, Czerwionka-Leszczyny czy Jastrzębie, co łączy te miasta? Odpowiedź jest prosta: punk rock!
Ciekawe wywiady, mocne, niepublikowane zdjęcia, relacje z ważnych dla punk rocka miejsc, spotkania z ciekawymi osobami tworzącymi scenę punk. Kilka tysięcy przejechanych kilometrów, kilkadziesiąt godzin nagranych wywiadów, to wszystko znajdziecie w tej książce!
Autorka
Marta Marciniak jest punkówą z Warszawy i doktorem nauk humanistycznych w dziedzinie amerykanistyki. Mieszka i pracuje na Górnym Śląsku. Punk rock wrósł w jej życie i nie da się go w żaden sposób usunąć. Bo tak z tą subkulturą jest, jak raz zasmakujesz, to do końca życia będziesz pamiętał! Aktualnie uczy się fotografii koncertowej i planuje nadal robić wywiady, by dopisywać kolejne rozdziały niedokończonej historii punka w Polsce. Możecie ją spotkać na koncertach, rozglądajcie się, pewnie obok Was się bawi. Jeśli chcecie podzielić się z nią swoją historią, kontaktujcie się przez stronę www: polishpunkarchive.pl. Oi!
„Fascynujący, punkowy kalejdoskop widziany i opisany od środka. Polecam nie tylko punkom!”
Darek Dusza
Ilość stron: 338.
Spotkanie z Martą Marciniak: 1 lipca (sobota) GODZ. 15.30 – sala w budynku na terenie festiwalu. Spotkanie odbędzie się z udziałem Piotra „Pietii” Wierzbickiego z kultowego zine’a „QQRYQ” i Marka Niewiarowskiego z wydawnictwa „Zima Records” wydawcy ww. książki.