Zeszłoroczne fotograficzne działania Michała Wasążnika („Zdjęcie z Misiem”) przyniosły efekt w postaci zdjęć, z których Autor skomponował swoją najnowszą wystawę, „Portret z Misiem, Rock na Bagnie 2018”. Co ciekawe, przekazane w trakcie RnB 2018 i później „zwrotki” zachęciły Twórcę do kontynuowania swych zeszłorocznych działań również podczas RnB 2019. Szukajcie białego namiotu z napisem „Zdjęcie z Misiem” na terenie festiwalowym przed Żółtym Domkiem przy Plaży. Warto wspomnieć, że Misia również w tym roku ubiera Oliwka, córka Darka „Skandala” Hajna, nieodżałowanego wokalisty Dezertera.
Prawie obok namiotu „Zdjęcie z Misiem”, kontynuację cyklu swoich bardzo ciekawych i oryginalnie prezentowanych wystaw zapowiedział Mirosław Castello Ołtarzewski. Najnowszą wystawę „…Jarocin – Goniądz…” jak zwykle będzie można obejrzeć, i oczywiście porozmawiać z Twórcą, przed Żółtym Domkiem przy plaży (patrząc w kierunku sceny – po prawej stronie.
Kolejny cykl wystaw fotograficznych, to wystawy Andrzeja Talewicza. Obecna wystawa wpisana została w Bagienny Projekt „Rock na Bagnie – na styku kultur. Korzenie Buntu.” Wystawa „Party Młodzieży Wegetującej Vol. 2. Gdańsk ’85.” opowiada o jednym z epizodów z artystycznego życia Pawła Marginesa (Konjo) Konnaka, który, mamy nadzieję, tym razem dotrze na RnB.
A przed otwarciem Bagiennego Panelu Dyskusyjnego „Rock na Bagnie – na styku kultur. Korzenie Buntu” w Goniądzkim Domu Kultury w sali Bagiennego Kina zobaczymy w ramach wprowadzenia czarno-biały film „L’Affaire des Divisions Morituri” – „Sprawa dywizji śmierci”. Film którego reżyserem jest F. J. Ossang z muzyką paryskich zespołów punk rockowych lat ’80 XX wieku (MKB – Messageros Killers Boys oraz LSD – La Souris Deglinguee) wyświetlany był w Polsce pod auspicjami klubu Hybrydy w warszawskim kinie Skarpa.
O zaproszonych gościach, poruszanych wątkach i innych smaczkach tegorocznego panelu opowiemy niedługo.